Pagina 1 van 1

Wat is jullie ervaring met overnachten op een KOA?

Geplaatst: 25 nov 2015, 08:31
door Ben&Fin
Hoi allemaal,

Wij zijn normaal gesproken mensen van hotels/motels als het gaat om overnachtingen tijdens het rondreizen. Maar we hebben nu al een paar keer tegen elkaar gezegd dat we dan 't dan toch missen om 's avonds of juist bij een ontbijtje 's ochtends lekker buiten in de natuur te zitten en te genieten. We zijn geen types voor een camper maar verblijf in een cabin zien we wel zitten. In europa zijn we juist kampeerders, dus eigenlijk gek dat we altijd voor de hotels/motels kiezen in Amerika. Dus voor de komende reis toch eens verder kijken dan de hotelsites.
Nu vragen we ons af wat jullie ervaringen over het algemeen zijn van verblijf op KOA's? Is het er schoon (sanitair), verzorgd, veilig, last van 'buren', sta je hutje-mutje of juist lekker ruimte tussen de plekken, (over)last van mensen die long stay op die campgrounds staan, enz.? En ook zijn we benieuwd naar ervaringen van mensen vaker in cabins hebben overnacht, hoe bevalt dat/voor- en tegens?
We begrijpen dat het natuurlijk per KOA enorm kan verschillen, en misschien zelfs per staat, maar zijn toch benieuwd naar jullie ervaringen! Brand los :D

P.s. Zijn er naast de KOA site nog andere sites mbt kamperen/cabins? Of is dat vooral toch het internet afspeuren?

Re: Wat is jullie ervaring met overnachten op een KOA?

Geplaatst: 25 nov 2015, 08:51
door michelly
Wij hebben al in verschillende cabins overnacht en dan zijn de KOA's niet onze favoriet. Het is allemaal prima hoor maar de locatie is vaak wat minder (vaak vlak langs een drukke weg) dus dat lekker buiten zitten in de natuur is daar meestal niet het geval. Voor de rest zijn het prima campings, het sanitair is netjes, je staat meestal niet hutje mutje, ik heb me er nog nooit onveilig gevoeld en long-stayers heb je meestal niet.

Voor zover ik weet zijn er niet echt sites waar je op cabins kunt zoeken. Meestal google ik "cabin + plaatsnaam". Dan kom je ook wel wat tegen.
Misschien kun je ook eens bij Bed&Breakfasts kijken. Dan kun je ook vaak buiten zitten op mooie locaties.

Re: Wat is jullie ervaring met overnachten op een KOA?

Geplaatst: 25 nov 2015, 10:51
door girliecathy
Wij huren regelmatig cabins via vbro.com en tot nu toe is het nog nooit tegen gevallen.
Meestal is het beddengoed aanwezig en handdoeken.

Re: Wat is jullie ervaring met overnachten op een KOA?

Geplaatst: 25 nov 2015, 11:19
door hemmie
Wij hebben in de periode dat we in de VS woonden en een caravan hadden veel op KOA's gestaan, dat beviel erg goed. Ook omdat we met 3 kinderen waaronder een baby reisden, die KOA's hebben eigenlijk altijd prima sanitair, vaak met familiebadkamers, ideaal. De ene is natuurlijk leuker en mooier dat de andere, maar meestal was er wel een speeltuintje, en vaak andere kinderactiviteiten. Ik kan me voorstellen dat we met oudere kinderen ook steeds vaker in state parks e.d. zullen willen staan (al zijn die bijvoorbeeld in TX tijdens lange weekenden e.d. al heel lang van te voren volgeboekt, dus dan wordt het hem niet meer), maar zelfs als ik niet naar de kinderdingen kijk stonden we op de KOA's vaak prima, mooie plekjes. Ik zou zelf dus zeker wel een cabin op een KOA overwegen.

Re: Wat is jullie ervaring met overnachten op een KOA?

Geplaatst: 25 nov 2015, 11:23
door nieuwenoord
Wat faciliteiten betreft is KOA over het algemeen gewoon prima. Je kan op reviewsites (o.a. www.rvparkreview.scom) kijken wat anderen ervan vinden en eruit halen wat voor jullie van belang is.

Als je meerdere overnachtingen in een cabine doet, zou je gewoon slaapzakken, hoeslakens en kussens bijvoorbeeld zelf kunnen kopen bij Walmart. Een keer wassen is op KOA´s ook geen probleem.

Re: Wat is jullie ervaring met overnachten op een KOA?

Geplaatst: 25 nov 2015, 12:31
door bello
De faciliteiten op een KOA zijn veel beter dan in de parken: uitgebreid en ruim en heet douchen, wasmachines, restaurantje, speeltuin, zwembad etc. Maar ook: veel kleinere plekken (soms konden we amper ons 2x2 meter koepeltentje kwijt), geen privacy, soms luidruchtige groepen kinderen/tieners, lawaai van de vaak in de buurt gelegen weg en tot slot, maar niet onbelangrijk: twee tot wel zes keer duurder dan elders (voor een overnachting in eigen tent in het hoogseizoen soms net zoveel als voor een middenklasse motelletje).

Voor ons alleen KOA als we een was/droogdag hebben of toe zijn aan een fijn zwembad maar niet in een hotel willen zitten. Verder altijd een kampeerplek met fire pit en een enorm stuk bos en een riviertje voor ons alleen.

Re: Wat is jullie ervaring met overnachten op een KOA?

Geplaatst: 25 nov 2015, 19:51
door Martin & Marianne
Wij hebben in 2002, 2004 en 2006 een aantal keren in een KOA cabin overnacht. Zoals al gezegd zijn de voorzieningen prima, maar de ligging is niet altijd ideaal. De cabins staan vaak wat saai op een rij. Maar we hebben ook hele leuke campings gehad, zoals bijvoorbeeld in South Dakota (Hill City en Hot Springs) en in Hoback Junction. In plaatsen als Estes Park en Cody lag de camping veel minder.
Voor andere cabins is het inderdaad zoeken op cabin en plaatsnaam. Bij Bryce heeft Ruby's ook cabins die nagenoeg hetzelfde zijn als de KOA-cabins.
Verder hebben wij bij Crater Lake goede ervaringen met de cabins van het Union Creek Resort.
In Lassen Volcanic heb je cabins inhet park zelf. Toen wij daar waren, waren die er nog niet en hebben we op de KOA in Shingletown gestaan.

Een tent meenemen kan natuurlijk ook, dan kun je motels en campings afwisselen, en je bent veel goedkoper uit dan met de KOA-cabins.

Marianne

Re: Wat is jullie ervaring met overnachten op een KOA?

Geplaatst: 26 nov 2015, 07:35
door Ben&Fin
Dankjewel voor alle reacties!! Daar kunnen we zeker wat mee. Ook de tips die een ieder heeft genoemd. We hebben een aantal KOA's eens bekeken, reviews gelezen en ook prijzen vergeleken. Het idee dat we automatisch goedkoper uit zijn, valt vies tegen. :blink: Voor de prijs moeten we het zeker niet doen. Dan kunnen we net zo goed in motels gaan zitten. Maar met wat zoekwerk naar cabins buiten de KOA's komen we een paar mooie dingetjes tegen. We gaan ook nog wat topics lezen mbt camperen met tent om te kijken of dat iets voor ons is. Enige wat ons tegenhoudt is het gesjouw met alle spullen en de aankoop er van. Maar daar is vast ook genoeg over te vinden op dit mooie forum. Dus eens goed lezen hoe anderen dat doen.

Re: Wat is jullie ervaring met overnachten op een KOA?

Geplaatst: 29 nov 2015, 15:57
door Cindysimone
Wij hebben vorig jaar een stuk of acht verschillende cabins gehad. We vonden zion ponderosa ranch de leukste. Mooi zwembad, leuk gelegen.
Je moet wel een half uur rijen voordat je in het park bent maar de weg is zo mooi dat dat niet erg is.