Pagina 1 van 2
Waar laten jullie je laptop/ipad overdag?
Geplaatst: 23 jun 2013, 11:53
door Mk01
Binnenkort vertrekken we naar Amerika...we hebben er zoveel zin in! Nu lag ik vanacht eens na te denken (dé tijd om rustig dingen op een rijtje te zetten

) waar ik de ipad zal laten als we wandelingen ed. maken. In de camper wordt het natuurlijk hartstikke heet en dat is nu eenmaal niet zo goed voor electronica. Mijn fototoestel ed. sjouw ik natuurlijk altijd met me mee maar dat was ik met de ipad toch niet van plan. Vooral niet als we gaan hiken.
Mijn vraag is dus...waar laten jullie je ipad/laptop als jullie gaan hiken ed? Toch in die snikhete auto?
Re: Waar laten jullie je laptop/ipad overdag?
Geplaatst: 23 jun 2013, 12:11
door Dr.Phlox
Waarom zou je de ipad niet meenemen. Hij is plat en past makkelijk in een vak in je fototas. Tegenwoordig kan je de foto's van de SD gelijk overzetten naar de ipad. Kan je ook gelijk zien of ze mooi gelukt zijn.
Grz
Ton
Re: Waar laten jullie je laptop/ipad overdag?
Geplaatst: 23 jun 2013, 12:19
door Mk01
Ik heb de ziekte van Lyme en kan niet veel sjouwen. Manlief is herstellende van een hernia en mag dus ook niet veel sjouwen en om nou de kids met alles op te zadelen....
Re: Waar laten jullie je laptop/ipad overdag?
Geplaatst: 23 jun 2013, 12:23
door Rob
In de camper wordt het natuurlijk hartstikke heet en dat is nu eenmaal niet zo goed voor electronica
Valt best mee hoor, wij reizen altijd met een camper en ruimen altijd een van de bovenkasten in voor alle elctronica, die ligt daar dan de hele reis in las we ze niet gebruiken, ook de twee laptops en de ipad.
Re: Waar laten jullie je laptop/ipad overdag?
Geplaatst: 23 jun 2013, 12:27
door Dbacks2
http://support.apple.com/kb/ht2101?viewlocale=nl_NL
Als ik 'm in auto of camper moest achterlaten zou ik 'm in ieder geval in een koeltas doen...
Re: Waar laten jullie je laptop/ipad overdag?
Geplaatst: 23 jun 2013, 12:30
door Mk01
Rob schreef: Valt best mee hoor, wij reizen altijd met een camper en ruimen altijd een van de bovenkasten in voor alle elctronica, die ligt daar dan de hele reis in las we ze niet gebruiken, ook de twee laptops en de ipad.
Dank je wel voor je reactie. Wordt het in zo'n bovenkastje niet te warm, ook niet als de camper de hele middag in de volle zon staat te bakken?
Re: Waar laten jullie je laptop/ipad overdag?
Geplaatst: 23 jun 2013, 12:37
door Rob
Het wordt er wel warm maar wij hebben geen problemen met de apparatuur gehad ook niet in de laatste week met buitentemperaturen boven de 40 graden toen we in Las Vegas stonden.
Re: Waar laten jullie je laptop/ipad overdag?
Geplaatst: 23 jun 2013, 13:17
door Martin & Marianne
Een koeltas/box is geen gek idee, die koop je al voor ene paar tientjes, en anders in de koelkast misschien? En heb je geen bagageruimte onder de camper?
Wij laten de laptop altijd in de auto.
Marianne
Re: Waar laten jullie je laptop/ipad overdag?
Geplaatst: 23 jun 2013, 14:06
door LittlePhoenix
Gewoon in een koelbox. Wij hebben altijd een koelboxje mee voor de dvd-spelers enzo. De koelkast lijkt me een minder goed idee omdat die meestal vochtig zijn.
Re: Waar laten jullie je laptop/ipad overdag?
Geplaatst: 23 jun 2013, 14:07
door Edne
Dr.Phlox schreef:Waarom zou je de ipad niet meenemen. Hij is plat en past makkelijk in een vak in je fototas. Tegenwoordig kan je de foto's van de SD gelijk overzetten naar de ipad. Kan je ook gelijk zien of ze mooi gelukt zijn.
Grz
Ton
Een beetje offtopic, maar hoe kun je foto's van een SD gelijk overzetten (ik neem aan zonder laptop)?
Re: Waar laten jullie je laptop/ipad overdag?
Geplaatst: 23 jun 2013, 14:31
door Ems2012
Wij hebben de iPad ook gewoon hele dagen in de auto laten liggen, wel met een handdoek eromheen gwikkeld. Ding werkt nog prima..
Edne - camera connection kit.

Werkt als een trein, alleen zou ik wel een iPad aanraden van 64 gb.

Re: Waar laten jullie je laptop/ipad overdag?
Geplaatst: 23 jun 2013, 14:34
door Mk01
Ems2012 schreef:Wij hebben de iPad ook gewoon hele dagen in de auto laten liggen, wel met een handdoek eromheen gwikkeld. Ding werkt nog prima..
Edne - camera connection kit.

Werkt als een trein, alleen zou ik wel een iPad aanraden van 64 gb.

Wij hebben er eentje van 16 gb. Ik heb hem vooral voor de internetverbinding/email. Mijn geheugenkaartjes brand ik op een draagbare dvdbrander waarop ik ook een travelharddisc op aansluit. Zo kan ik ook meteen de bestanden van de hd camcorder branden (die zijn nl. 16 gb per kaartje van 45 minuten).
Wat een goede ideeën allemaal, dank je wel. Een koelbox/koelkast ga ik niet doen, doordat deze condensvorming geven.
Re: Waar laten jullie je laptop/ipad overdag?
Geplaatst: 23 jun 2013, 14:38
door Edne
Ems2012 schreef:
Edne - camera connection kit.

Werkt als een trein, alleen zou ik wel een iPad aanraden van 64 gb.

Ah, dank je wel! Volgende week maar eens een kijkje nemen in de Apple-store!
Re: Waar laten jullie je laptop/ipad overdag?
Geplaatst: 23 jun 2013, 14:41
door Ems2012
Mk01 - das precies een beetje waar ik op doelde! De camera connection kit kun je natuurlijk ook prima gebruiken bij een iPad van 16 gb, maar als je een beetje wat filmt en fotografeert zit die zo vol. Wij hadden 2 iPads 64 gb mee en deze stonden op het einde allebei zga vol (1 met foto's, 1 met filmpjes van de GoPro).
Re: Waar laten jullie je laptop/ipad overdag?
Geplaatst: 23 jun 2013, 14:43
door Mk01
Ems2012 schreef:Mk01 - das precies een beetje waar ik op doelde! De camera connection kit kun je natuurlijk ook prima gebruiken bij een iPad van 16 gb, maar als je een beetje wat filmt en fotografeert zit die zo vol. Wij hadden 2 iPads 64 gb mee en deze stonden op het einde allebei zga vol (1 met foto's, 1 met filmpjes van de GoPro).
Ik heb idd. ook een camera connection kit. Die gebruik ik wel voor korte vakanties, om backups te maken. Deze keer gaan ze dus meteen op een dvdtje (of meer

) en op de harde schijf.
Re: Waar laten jullie je laptop/ipad overdag?
Geplaatst: 23 jun 2013, 17:42
door Pete.Z
Wij hebben vorige week met 45 graden buiten alles gewoon in de auto laten liggen, 2 iPhones en 2 iPads, en alles werkt nog steeds.
Te heet worden is vooral een issue als je ermee aan het werk bent,niet bij gewoon liggen in een kastje.
Zet voor de zekerheid de laptop of iPad uit, kan nooit kwaad.
Re: Waar laten jullie je laptop/ipad overdag?
Geplaatst: 23 jun 2013, 18:29
door Marenko
Wij ruimen net als Rob een van de bovenkastjes in als electronica kast en laten daar alles in liggen als we gaan wandelen oid. En in die kastjes wordt het lang niet zo warm als gewoon in een auto. De "bak" van de camper is ook nog geïsoleerd. Mijn ervaring is dat een auto veel warmer wordt van het in de zon staan dan een camper.
Re: Waar laten jullie je laptop/ipad overdag?
Geplaatst: 23 jun 2013, 18:39
door Mepmiep
Wat een herkenbare vraag! Wij vertrekken 30 juni en ik zat al een tijdje te denken hoe dat moet met al die electronica. Wij hebben een huurauto, geen camper, dus misschien ook maar in de koelbox.
Een andere vraag: Zouden jullie electronica in de auto achterlaten als je bijvoorbeeld een wandeling gaat maken? En als je slaapt, neem je die dan gewoon bij je?
Ik vraag dit omdat mijn ouders een aantal jaren geleden een nare ervaring hebben gehad in de tent waarbij iemand in hun tent was 's nachts en hun spullen probeerde mee te nemen. We kamperen best vaak en dit was de eerste negatieve ervaring, maar het heeft me wel alerter gemaakt. Hoe veilig is dit in Amerika?
Re: Waar laten jullie je laptop/ipad overdag?
Geplaatst: 23 jun 2013, 19:51
door DejaVu
Tot 45 graden is er niks aan de hand. Dat zegt Apple. Andere fabrikanten noemen 65 graden het maximum. Dan heb je er nog een paar die daar tussen zitten

Re: Waar laten jullie je laptop/ipad overdag?
Geplaatst: 23 jun 2013, 19:55
door ludwig
In Nederland laat ik echt niets in mijn auto liggen. In Amerika laten we alles in de auto liggen: camera's en laptops. Wij hebben altijd een minivan en die heeft een heel mooi opbergvak onder de vloer voor de stoelen en daar gaat echt heel veel in.