Pagina 1 van 1
omvormer echt nodig?
Geplaatst: 06 jul 2012, 21:16
door JH01
Hallo allemaal,
Wij nemen als "electrische apparaten" alleen oplaadstekkers mee om accu'tjes van fototoestel, mobieltjes, I-pod op te laden. Ook willen we electrisch oplaadbare tandenborstels meenemen. Is het dan nodig om behalve de wereldstekker, ook nog een omvormer mee te nemen om van 110 naar 220 volt te gaan, zodat we in hotels kunnen opladen?
En de vraag; We gaan ook rondreizen met een camper, kunnen we die accu'tjes dan ook al rijdend opladen in het stopcontact? Of moeten we daarvoor aangehooked zijn op een campground?
Kan iemand ons dit vertellen?
Groetjes , Joe
Re: omvormer echt nodig?
Geplaatst: 06 jul 2012, 21:22
door DVDGuy
Je hebt geen omvormer nodig van 110 naar 220V.
Als je onder het rijden wil opladen, moet je daar wel een omvormer voor aanschaffen
Je kunt met een wereldstekker i.c.m. verdeeldoos, gebruik maken van meerdere apparaten op stroom

Re: omvormer echt nodig?
Geplaatst: 06 jul 2012, 21:23
door Marenko
Voor het opladen van apparaten in de camper moet je of aan de stroom staan op een campground, of je gebruikt de 12 v aansluiting en dan eventueel een omvormer wanneer je rijdt.
Tip neem een stekkerblok mee, zet daar of een amerikaanse stekker aan (je kunt dan meerdere apparaten gelijk opladen) of neem een wereld stekker mee en stop daar het stekkerblok in.
Re: omvormer echt nodig?
Geplaatst: 06 jul 2012, 22:19
door JH01
Dank voor jullie reacties! MAAR, ik ben wat vergeten; als electrisch apparaat neem ik wel een scheerapparaat mee en ik zie er geen indicatie op staan dat die ook op 110 volt zou werken. Is daar dan misschien toch een omvormer voor nodig?
Re: omvormer echt nodig?
Geplaatst: 06 jul 2012, 22:51
door DVDGuy
Als hij echt niet geschikt is voor 110V, zou ik eerder in de USA een scheerapparaat kopen dan een omvormer; scheelt je een koop geld.
Re: omvormer echt nodig?
Geplaatst: 06 jul 2012, 23:38
door droom2012
Zo'n geaarde stekker als hierboven op t plaatje past niet in onze wereldstekkers. Er passen alleen van die 'dunne' stekkers (die van de oplaadsnoeren zelf). Wij hebben dus maar meerdere wereldstekkers gekocht (Kruidvat € 2,99)
Re: omvormer echt nodig?
Geplaatst: 07 jul 2012, 07:17
door markgoestoamerica
Let op!!!! Niet alle 220V~ - 240V~ past op 110V... Lees eerst altijd het etiket of zo een apparaat dat wel aankan.
-Een adapter zet stroom niet om maar is uitsluitend een verloop stekker.
- een omvormer doet dat wel maar zijn schreeuwend duur..
In een ander topic (
http://forum.allesamerika.com/viewtopic.php?f=3&t=41310 )zijn wel eens wat nadelen genoemd van europeese apparaten op het USA stroomnet...
Re: omvormer echt nodig?
Geplaatst: 07 jul 2012, 10:46
door Sassya
Wij hadden wel een omvormer bij ons (las later pas dat je ook zonder kunt), maar was er op zich wel blij mee. We stonden vaak op campings zonder stroom, dus als een keer stroom hadden moesten we veel opladen en ik heb de rare tik dat ik 's nachts niets wil opladen als ik slaap. Bang voor kortsluiting/brand, die stekkers worden vaak zo heet, niet nodig, weet het, maar het zit nu eenmaal in mijn hoofd

. Naar mijn idee ging dat opladen een stuk sneller dan als we het via de wereldstekker deden. Maar je kunt inderdaad zonder, ding is ook megazwaar, 3kg geloof ik. De omvormer 12V naar 230V had ik niet zonder gekund, echt ideaal.
Re: omvormer echt nodig?
Geplaatst: 07 jul 2012, 11:01
door DVDGuy
Het duurt ongeveer 2 x zo lang om iets op te laden zonder omvormer

Re: omvormer echt nodig?
Geplaatst: 07 jul 2012, 11:35
door hdeweert
Op alle elektrische apparaten staat aangegeven op welke spanning ze werken en de hoeveelheid stroom die zij verbruiken.
Vaak aangeduid als bv. Input 100 - 240 V – xxx A 50 – 60 Hz en als het een adapter is voor het opladen van apparatuur als
tel Ipad etc. ook nog de output. Als op het apparaat alleen is aangegeven dat het alleen geschikt is voor 240V dan heeft
men voor het aansluiten op 12 v accu een omvormer nodig en voor het aansluiten op 120 V een transformator. Als het laatste
het geval is laat dan het apparaat gewoon thuis.
De omvormer is alleen nodig als je op een accu met 12 V gelijkspanning een apparaat wilt aansluiten dat alleen geschikt is voor
een hogere bv 220 V wisselspanning. Dergelijke apparaten worden regelmatig aangeboden bij div. winkelketens zoals Aldi etc.
men moet bij aanschaf van een dergelijk apparaat wel opletten of deze het vermogen kan leveren om het aangesloten apparaat
te doen werken. Als het vermogen dat de omvormer levert lager is dan het vermogensverbruik van het aangesloten apparaat
dan word de omvormer overbelast, met alle gevolgen van dien.
lees : 110 naar 220 in Amerika