Boek je Amerikareis via een echte USA-expert: Klik hier om alle prijzen voor je USA-reis te vergelijken: vliegtickets, autohuur, rondreis, en meer!
Belangrijk: Nieuwe leden, voltooi je registratie door een nieuw onderwerp te starten in "Nieuwe forumleden introductie"!

GPS meenemen of niet ?

Als je reisvraag niet over een specifieke staat of regio gaat, hoort het hier thuis.
Evelien.
Amerikakenner
Berichten: 760
Lid geworden op: 08 aug 2010, 14:36

GPS meenemen of niet ?

Bericht door Evelien. »

In september gaan wij naar west usa, en nu weten we niet goed wat doen met de gps.

Ik ben persoonlijk geen fan van een gps dus voor mij hoeft dat niet. En als ik de route kaartjes bekijk, buiten de steden zijn er precies toch niet zo veel wegen om verkeerd op te rijden.
Men vriend daarentegen wilt precies wel graag een gps meenemen. Al is het maar als "reserve". Stel je zit in the middel of nowhere en geen idee waar natoe. Of om te weten hoe ver het nog is..

Maar nu weten we niet goed wat doen. Daar een kopen, hier een kopen... of gewoon zonder;

Dus hoe doen jullie dat ? En ook wat is da goedkoopste oplossing, want ik had eens rap gegoogled en klopt het dat een kaart van noord amerika toch wel 90 euro kan kosten ?
Afbeelding
Dreamz
Amerikafan
Berichten: 226
Lid geworden op: 25 mei 2009, 12:47

Re: GPS meenemen of niet ?

Bericht door Dreamz »

Je kunt bij Walmart al een hele goede gps kopen voor iets van $80-$90 dollar, daarnaast neem ik (en de meeste leden) een kaart van de US mee.
Er zijn tig verschillende soorten en mijn voorkeur gaat uit naar de kaarten van Rand McNally.

De gps kun je weer mee naar huis nemen en thuis een kaart van Europa op zetten, geen probleem!
Groetjes,
Jolanda

Onze website: http://www.onzeavonturen.nl met onze reisavonturen!
Gebruikersavatar
thebes
Amerika-expert
Berichten: 1768
Lid geworden op: 01 apr 2004, 11:45
Locatie: Rotterdam

Re: GPS meenemen of niet ?

Bericht door thebes »

wij hebben het met alleen een goede kaart en ter plaatse gekochte plattegronden van de grote steden prima gered.
Gebruikersavatar
Joycee
Amerikakenner
Berichten: 538
Lid geworden op: 02 sep 2007, 10:41
Locatie: Flevoland

Re: GPS meenemen of niet ?

Bericht door Joycee »

Er zijn inderdaad niet zo veel wegen (buiten de steden om). Wij hebben nu ook weer alleen met de kaart gereden. Ik vind de manier waarop alles op de borden staat ook erg duidelijk. Ik zou geen GPS meenemen als je niet heel veel in de steden hoeft te rijden.
2008: Zuid-West: SF-Yosemite-Sequioa-DV-Zion-Bryce-Moab (Arches)-Mesa Verde-Monument Valley-Page-Grand Canyon NR-Grand Canyon SR-LV
2011: West: LV-GT-Yellowstone-Devils Tower-Badlands-Mount Rushmore-Custer SP-RMNP-Arches-Moab-Zion-LV
Gebruikersavatar
Marenko
Amerika-expert
Berichten: 3719
Lid geworden op: 04 jul 2006, 09:46
Aantal x V.S. bezocht: 13
Locatie: Zuid Holland
Contacteer:

Re: GPS meenemen of niet ?

Bericht door Marenko »

Wij gebruiken kaarten en gps. De kaarten om de mooiste wegen uit te zoeken, en eventuele stateparks of campground. De gps vinden wij handig zodat je ongeveer weet hoelang je nog moet rijden naar het volgende- of eindpunt. En ook handig om bijvoorbeeld een walmart, starbucs of campground/hotel op te zoeken en bijvoorbeeld in de steden.
Gebruikersavatar
Martin & Marianne
Amerika-expert
Berichten: 43938
Lid geworden op: 15 okt 2005, 15:30
Contacteer:

Re: GPS meenemen of niet ?

Bericht door Martin & Marianne »

Evelien,

Er zijn hier al ontelbare topics over, probeer de zoekfunctie ook eens (bijvoorbeeld op walmart, GPS, tomtom, navigatie, etc) en dan in het vervoer-forum.

Marianne
Kingair
Amerikakenner
Berichten: 445
Lid geworden op: 18 jul 2011, 13:55
Aantal x V.S. bezocht: 51
Locatie: SoCal

Re: GPS meenemen of niet ?

Bericht door Kingair »

Hallo,

Wij hebben er snel eentje gekocht bij HHGregg.
Garmin 1300 was in promotie voor $ 99.00
Kost natuurlijk altijd wel iets maar het is zo gemakkelijk.

Groetjes van een Newbie

Zijn van de 19e terug thuis van 3 weken Florida
Gebruikersavatar
Izognoeg
Amerikakenner
Berichten: 776
Lid geworden op: 31 jan 2007, 00:22
Aantal x V.S. bezocht: 6

Re: GPS meenemen of niet ?

Bericht door Izognoeg »

Ook wij gebruiken op onze reizen, net zoals Ko-Mar, zowel kaarten als de GPS.
Het is gewoon een wonderbaarlijk stukje electronica, dat bijzonder handig is.
Normaal overdag gebruiken wij de kaart, maar als het door alle fotostops toch wat laat geworden is, zetten wij onze TomTom aan om snel en accuraat bij ons hotel te komen.
In de bergen, met onvoorspelbare bochten, is het fantastisch om te kunnen zien hoe de voor je liggende weg zich kronkelt.
Je kunt je rijstijl en snelheid helemaal aanpassen.

In 2009 waren we onze TomTom vergeten en zijn dan ook naar de eerste de beste Walmart gegaan om er eentje te kopen.
Was iets van 90 dollar, een lachertje toen in vergelijk met de prijs hier in Nederland.

Groetjes,
Paul
Een paar reisverhaaltjes: http://www.izognoeg.nl" onclick="window.open(this.href);return false;
Texas Boy
Amerika-expert
Berichten: 3732
Lid geworden op: 06 mar 2005, 14:57

Re: GPS meenemen of niet ?

Bericht door Texas Boy »

Martin & Marianne schreef:Er zijn hier al ontelbare topics over, probeer de zoekfunctie ook eens (bijvoorbeeld op walmart, GPS, tomtom, navigatie, etc) en dan in het vervoer-forum.
Klopt, je hebt geen GPS nodig om hier de weg te vinden "Zoek" :wink:
trekkingfan
Amerikafan
Berichten: 187
Lid geworden op: 07 jan 2011, 00:59

Re: GPS meenemen of niet ?

Bericht door trekkingfan »

Wij zitten op dit moment in de VS en ik ben heel blij dat wij thuis de kaarten op de Mio gezet hebben, gehuurd voor 20 Euro voor een maand.
Ik vind het gewoon fijn dat ik altijd zie hoe laat ik ergens ga aankomen en ook dat ik het in km zie, dan gaat het veel sneller vooruit.
Noodzakelijk is het echter niet, alles staat hier heel goed aangegeven en het motel ligt meestal op de hoofdbaan van het dorp. In SF zou ik zonder GPS wel in de problemen zijn geraakt. Nu ben ik ook goed verkeerd gereden maar de GPS hielp mij dan terug op het rechte pad :thumbup:
Gebruikersavatar
US-fanboy
Amerikakenner
Berichten: 1465
Lid geworden op: 14 mar 2010, 17:35
Aantal x V.S. bezocht: 25

Re: GPS meenemen of niet ?

Bericht door US-fanboy »

Een navigatiesysteem is geen eerste levensbehoefte, maar zeker wel handig.
Wij gebruiken 'm ook altijd, maar meer omdat we lui zijn, dan omdat we denken dat we verdwaald zouden raken.
Voor de prijs hoef je het zeker niet te laten.

Verder gewoon altijd zorgen dat je genoeg benzine in de tank hebt, dan zul je zonder zeker ook overleven.
Nog nooit gelezen dat er toeristen ergens 'in the middle of nowhere' dagen lang hebben rondgereden en toen uiteindeljk zijn gevonden of zo :)
Matrox
Amerikakenner
Berichten: 628
Lid geworden op: 12 mar 2008, 19:12
Aantal x V.S. bezocht: 9
Locatie: de Betuwe

Re: GPS meenemen of niet ?

Bericht door Matrox »

Zoals veel mensen al gezegd hebben. Voor buiten de steden heb je hem niet echt nodig, maar in de grote steden is het verdomde handig. Als je 's-avonds terug op je hotelkamer bent, het zweet van je hebt afgespoeld en op tripadvisor een leuk restaurantje gevonden hebt is het heel plezierig om daar zonder zoeken naar toe te rijden.

Ik weet nog wel dat ik twee jaar terug toen we lange stukken lege snelweg moesten rijden het prettig vond om even wakker geschud te worden als de afslag naderde. Als je die voorbij gaat is het vaak een behoorlijk stuk karren voor je kunt keren.

Omdat ook een gps kan sneuvelen nemen we ook altijd een kaart mee. Sowieso om te kijken welke "via's" we in moeten stellen om de mooiste routes te krijgen.
Op Amazon kun je kaarten vaak voor een prikkie kopen. De goedkope kaarten zijn dan wel soms 2 of 3 jaar oud, maar zoveel verandert er niet.
'Niemand zegt aan het eind van zijn leven: Had ik maar wat meer gewerkt.'
Gebruikersavatar
tcoppers
Amerika-expert
Berichten: 2039
Lid geworden op: 18 jan 2005, 13:20
Aantal x V.S. bezocht: 7
Locatie: Roermond
Contacteer:

Re: GPS meenemen of niet ?

Bericht door tcoppers »

Evelin,

wanneer je een GPS hebt zou ik die meenemen. Is handig in de steden.

Groet Theo
Groetjes Theo.

Don't take your organs to heaven, heaven knows we need them here Ja of Nee
Op weg naar een nieuwe lever en een nieuw leven
Mijn reis door het Zuid-Westen in 2022
Afbeelding
dafkapin
Amerikakenner
Berichten: 561
Lid geworden op: 24 mar 2010, 17:07
Contacteer:

Re: GPS meenemen of niet ?

Bericht door dafkapin »

wij hebben drie weken geleden, toen we hier aankwamen gps gekocht in de walmart, voor nog geen 50 dollar

ik vind het best handig, want mijn copiloot kan geen kaarten lezen :?
Gebruikersavatar
elninjoo
Amerikakenner
Berichten: 1454
Lid geworden op: 29 mei 2009, 08:49
Aantal x V.S. bezocht: 3

Re: GPS meenemen of niet ?

Bericht door elninjoo »

Ik ben ook niet goed met wegenkaarten. Heb net m'n nieuwe Garmin gps binnen en heb er mijn hotels en B&B's al op ingeprogrameerd. Als extra heb ik nog wel plattegrondjes gemaakt in google maps. Vooral van alle plaatsjes waar ik naartoe ga met daarop 'n markering van waar mijn hotel zich bevindt.
Gebruikersavatar
Rmnd
Amerika-ontdekker
Berichten: 94
Lid geworden op: 26 jul 2008, 17:43
Aantal x V.S. bezocht: 4
Locatie: Baarn
Contacteer:

Re: GPS meenemen of niet ?

Bericht door Rmnd »

Ik heb een TomTom met een intern geheugen van 2g,
Nou is mijn vraag, heeft iemand ervaring met het verwijderen van de kaarten die erop staan en dan bijv. de kaart van de US erop te zetten?
Het word nergens echt duidelijk gemaakt namelijk. :?
Coffee......Good Music.....Vegas......Perfect Combination
Gebruikersavatar
Izognoeg
Amerikakenner
Berichten: 776
Lid geworden op: 31 jan 2007, 00:22
Aantal x V.S. bezocht: 6

Re: GPS meenemen of niet ?

Bericht door Izognoeg »

Zat met hetzelfde probleem en met wat hulp van de service-desk kwam ik op het volgende:

• Advies 4. Maak ruimte vrij op uw TomTom-navigatiesysteem voor de nieuwe wegenkaart.
1. Sluit uw TomTom-navigatiesysteem aan op de computer en zet ze allebei aan, als ze niet al aan stonden.
2. Druk op [Ja] op uw TomTom-navigatiesysteem, als u gevraagd wordt om verbinding te maken met de computer, en TomTom HOME zal automatisch opstarten. Zo niet, dan kunt u verder gaan met Stap 4.
3. Sluit TomTom HOME af door rechtsonder, bij de tijd op uw computer, het TomTom-icoon (de twee rode handjes) met uw rechtermuistoets aan te klikken en klik op [Sluit Af].
4. Klik achtereenvolgens op de Windows [Start]-knop (linksonder in uw scherm) --> [Deze Computer] (voor Windows Vista of 7: Klik op[Start] -->[Computer]).
5. U ziet hier alle harde schijven op uw computer, zoals de C- en D-schijf, maar ook de TomTom-schijf, die meestal een TomTom-icoon erbij heeft staan, maar ook “Verwisselbare schijf” of “Internal” kan heten. Dubbelklik de TomTom-schijf.
6. U ziet nu een groot aantal mappen en losse bestanden.
7. Klik met uw rechtermuistoets op de map met de naam van de wegenkaart die u tijdelijk wilt verwijderen, zoals bijvoorbeeld “Benelux” of “Western_Europe”.
8. Klik op [Kopiëren].
9. Klik met uw rechtermuistoets op het Bureaublad en klik op [Plakken].
10. Laat het kopiëren voltooien en sluit het Windows Verkenner venster af door te klikken op het kruisje rechtsboven.

Voordat je de verkenner afsluit, eerst de kaart die nu ook op de computer staat verwijderen van de TomTom.
Zo maak je ruimte vrij voor een nieuwe kaart.

• Advies 5. Koop, download en installeer een nieuwe wegenkaart. •
1. Start TomTom HOME als volgt: Klik op [Start] --> [(Alle) Programma’s] --> [TomTom] --> [TomTom HOME 2].
3. TomTom HOME zal gaan zoeken naar de beschikbare updates. Zo niet, ga direct verder met Stap 4. Klik op [Terug].
4. Log in met uw TomTom-account door rechtsboven te klikken op [Meld Aan]. Als er een e-mailadres staat, klik hier dan op.
5. Vul het juiste e-mailadres en bijbehorend wachtwoord in, zet een vinkje in “Onthoud mijn wachtwoord op deze computer” en klik op [Meld Aan], rechtsonder in het venster.

NB: Mocht u problemen hebben met aanmelden, ga dan naar http://www.tomtom.com, klik op “Mijn TomTom login” en dan op “Wachtwoord vergeten?”. U krijgt binnen een paar minuten een e-mail toegestuurd met een link naar onze website, waar u het wachtwoord kunt aanpassen.

6. Klik op [Voeg Kaarten Toe].
7. Kies de wegenkaart die u wilt aanschaffen en klik op [Koop].
8. Volg de instructies op het scherm om de betaling te voltooien. Zodra u betaald heeft, krijgt u een bericht dat u de wegenkaart kunt downloaden.
9. Klik op [Update Mijn GO / ONE / XL / XXL / Rider].
10. Selecteer ALLEEN de wegenkaart die u wilt installeren. Haal dus alle andere vinkjes weg, voordat u verder gaat.
11. Klik op [Update en Installeer].
12. Laat het downloaden en installeren automatisch voltooien en klik op [OK] zodra het voltooid is.
13. Klik bovenaan in de taakbalk van TomTom HOME op [Apparaat] --> [Koppel Navigatiesysteem Los] en zodra u de melding krijgt, klik op [OK] en kunt u het TomTom-navigatiesysteem loskoppelen van uw computer.
Als u enkele momenten wacht, totdat uw TomTom-navigatiesysteem volledig opgestart is, zal deze weer op de normale wijze, maar nu met de nieuwe wegenkaart, functioneren.

Achteraf is ook van die nieuwe kaart weer een back-up te maken door advies 4 te volgen, zonder mijn toevoeging van verwijderen.

• Hoe zet ik de originele wegenkaart weer terug op mijn TomTom-navigatiesysteem. •
1. Volg Advies 4 om weer ruimte te maken voor de originele wegenkaart, maar vervang de naam van de originele wegenkaart voor de naam van de nieuwe wegenkaart.
2. Klik met uw rechtermuistoets op de map van de originele wegenkaart, bijvoorbeeld “Benelux” of “Western_Europe”, die op uw Bureablad staat en klik op [Kopiëren].
3. Klik achtereenvolgens op de Windows [Start]-knop (linksonder in uw scherm) --> [Deze Computer] (voor Windows Vista of 7: Klik op[Start] -->[Computer]).
4. Dubbelklik de TomTom-schijf.
5. Klik bovenaan in de taakbalk op [Bewerken] --> [Plakken].
6. Laat het kopiëren voltooien en sluit het Windows Verkenner venster af door te klikken op het kruisje rechtsboven.

Dit werkt prima, gewoon de TomTom als extra harde schijf zien en kaarten verplaatsen.

Groetjes,
Paul
Een paar reisverhaaltjes: http://www.izognoeg.nl" onclick="window.open(this.href);return false;
Evelien.
Amerikakenner
Berichten: 760
Lid geworden op: 08 aug 2010, 14:36

Re: GPS meenemen of niet ?

Bericht door Evelien. »

amai super handig!

Ben er nog niet uit wat we gaan doen. Ik ben wel goed in kaart lezen, en met de gps zijn we hier in belgie al meer verkeerd dan juist gereden :D Maar men vriend voelt zich toch meer op zen gemak als er zo een machientje is dat zegt hoe hij moet rijden ipv alleen ik. :lol:
Afbeelding
trekkingfan
Amerikafan
Berichten: 187
Lid geworden op: 07 jan 2011, 00:59

Re: GPS meenemen of niet ?

Bericht door trekkingfan »

Net 3 dagen rondgereden met de GPS in Los Angeles en ik heb er heel veel tijd mee bespaard ! Super !
Met die 7 rijstroken hier op voorhand weten of je links of rechts moet voorsorteren, superhandig. Ik ben verbaasd over de km die ik hier alleen in die stad heb afgelegd om alles te bezoeken !
Mijn zoon (ik kom daar niet aan) heeft het nederlands wel uitgezet want vreselijk om die amerikaanse straten in het nederlands te moeten horen maar nu spreekt ze mooi amerikaans !
Ook voor benzinepompen en om te kijken welk favoriet restaurant in de buurt is, handig toch !
Gebruikersavatar
Rmnd
Amerika-ontdekker
Berichten: 94
Lid geworden op: 26 jul 2008, 17:43
Aantal x V.S. bezocht: 4
Locatie: Baarn
Contacteer:

Re: GPS meenemen of niet ?

Bericht door Rmnd »

@ Izognoeg
Super bedankt Paul :thumbup:
Het is soms zo makkelijk.....................................................soms :clap:

TomTom: .....................CHECK :!:

Greetz Rayes
Laatst gewijzigd door Rob op 17 aug 2011, 18:14, 1 keer totaal gewijzigd.
Reden: Quote verwijderd. Zie bij de "AllesAmerika.com Mededelingen" a.u.b. "Het quoten (citeren) van andere berichten".
Coffee......Good Music.....Vegas......Perfect Combination
Plaats reactie
  • Vergelijkbare Onderwerpen
    Reacties
    Weergaves
    Laatste bericht
AllesAmerika.com Forum : Disclaimer